MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ DEĞERLERİMİZ
    FİRMA
   Soylu İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1987 yılında KÜTAHYA' nın Gediz İlçesinde kurulmuştur. Şirketimiz 8500 metrekare kapalı fabrika alanında doğal ve sentetik iplik ve elyaflardan muhtelif bükümlü ve örme iplik, ip ve halatlar, paket ipleri, sera ipleri, tarım ve balya ipleri ve web sitemizde görülen diğer mutelif ürünleri üretmekteyiz. Şirketimiz 2006 yılı başında tamamladığı yeni yatırım ile de dokuma ve örme sanayinin kullandığı Polipropilen multifilamet ipliklerin üretimine başlanmıştır. Fabrikamızın muhtelif ürünlerden yıllık toplam üretim kapasitesi 5000 tondur.


   Soylu İplik Sanayi kendi dalında ülkemizin önemli üretici ve ihracatçısı olmakla birlikte aynı zamanda jüt ipi keten elyafı ve sentetik iplik hammaddesi ithalatçısıdır. Ürünlerimizi iç piyasalarda bayi ve toptancı müşterilerimiz vasıtalı ile satmaktayız. Dış piyasalara ise ihracatımızı doğrudan kendimiz gerçekleştirmekteyiz.

   Soylu İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ISO 9001 Kalite Belgesine sahip olup ürünleri TSE Belgelidir.    Şirketimiz Kurumsa Yönetim ilkeleri ile yönetilmekte olup üretim ve pazarlama parolamız "KALİTE" dir.


    İTHALAT VE İHRACAT LİMANLARIMIZ

   İthalat ve ihracat işlemlerimizi ağırlıklı olarak İZMİR limanından yapmaktayız.
   Avrupa ülkelerine kara yolu ile yapılan sevkiyatlarımızı ise İSTANBUL üzerinden yapmaktayız.